• GIBRALTAR

  Trochę praktycznych informacji: jak dojechać, co warto zobaczyć.

 • PLAYA DE ROMPECULOS

  Andaluzyjska plaża, która Cię zachwyci.

 • ESTADIO SANTIAGO BERNABEU

  Foto-wspomnienia z wizyty na stadionie mojego ukochanego klubu piłkarskiego.

 • CAMINANDO POR SEVILLA

  Plaza de España i Parque de María Luisa.

 • RONDA

  Białe miasto Andaluzji położone na skałach.

 • CAMINANDO POR SEVILLA

  Wizyta w Reales Alcazares. To tutaj kręcono piąty sezon popularnej "Gry o Tron"!

Poland flag    SpainF

O MNIE

profilowejawork

KAROLINA ZAJĄC
Polka z hiszpańską duszą. Pasjonatka podróży i języków obcych. Fanka Realu Madryt i kotów. Motywuję do poznawania krajów hiszpańskojęzycznych i kreatywnej nauki języka przez 365 dni w roku. A w czasie wolnym próbuję grać na ukulele.
kontakt: mulixiita [at] gmail.com
autorblog
wspolpraca

 

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Używamy zapisanych informacji, aby polepszyć jakość świadczonych usług oraz w celach statystycznych. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie ciasteczek. Zawsze możesz zablokować cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zrozumiałem
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (2 Votes)

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

islaminimaReżyser: Alberto Rodriguez

Głowni aktorzy: Raúl Alévaro, Javier Gutiérrez

Rok: 2014


Akcja dzieje się na południu Hiszpanii, w roku 1980. Dwóch detektywów, Juan i Pedro, specjaliści do spraw zabójstw, przyjeżdżają z Madrytu do jednego z niewielkich miasteczek Andaluzji. Ich zadaniem jest rozwiązanie sprawy zniknięcia młodych dziewczyn - dwóch sióstr pochodzących właśnie z tego miasteczka. Jest to miejsce ponure, odizolowane od rzeczywistości, zupełnie jakby nadal żyło zasadami obowiązującymi w przeszłości, a młodzi ludzie marzą tylko o tym, aby się stamtąd "wyrwać". Zniknięcie dziewcząt nie interesuje praktycznie nikogo poza ich matką. Pomimo, iż inspektorzy mają zupełnie inne poglądy na świat i odmiennie wykonują swoje obowiązki, łączą siły aby pokonać wszelkie przeciwności i rozwikłać zagadkę, mimo że początkowo dochodzenie nie przynosi poważniejszych efektów. Wkrótce okazuje się, że w ostatnich latach miało miejsce zniknięcie kilku innych dziewcząt z tamtej okolicy oraz, że detektywi mają do czynienia z seryjnym zabójcą. 

Add a comment
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

nuevereinas
Reżyser:
Fabián Bielinsky

Główni aktorzy: Gaston Pauls, Ricardo Darín

Rok: 2000

 

Film nakręcony w Buenos Aires (Argentyna). Opowiada historię dwóch oszustów, Juana i Marcosa, którzy poznają się przez przypadek i decydują się na współpracę. Początkowo Juan nie wydaje się być do tego przekonany i podchodzi do sytuacji dość sceptycznie. W końcu zgadza się jednak współpracować z Marcosem przez jeden dzień, po tym jak Marcos zrobił na nim wrażenie pokazując mu wyrafinowane metody oszukiwania innych. Nagle pojawia się niezwykła okazja, jak określa ją Marcos "jedna na milion". Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z ich planem, Juan i Marcos zarobią bardzo dużą sumę pieniędzy w krótkim czasie. Film "Nueve reinas" uważane jest za arcydzieło reżyserskie Fabiana Bielinsky'ego i klasyk argentyńskiej kinematografii.

Add a comment
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (1 Vote)

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 

Reżyser: Daniel Monzón

Główni aktorzy: Alberto Ammann, Luis Tosar

Rok: 2009


Juan Oliver, niedawno zatrudniony jako strażnik więzienny, dzień przed rozpoczęciem pracy wybiera się do zakładu karnego aby poznać nowe miejsce pracy oraz atmosferę tam panującą. W wyniku serii nieszczęśliwych zdarzeń, traci przytomność i gdy budzi się w celi numer 211, odkrywa, że w więzieniu wybuchł bunt. Znajduje się w trudnej i niewygodnej sytuacji, więc aby wyjść z niej cało, stara się zachowywać jak inni więźniowie oraz wymyśla swoją własną historię: znalazł się tam za zabójstwo pierwszego stopnia z wyrokiem 19 lat. Udaje mu się zdobyć zaufanie guru więźniów, nazywanego Malamadre.
Tymczasem policjanci odkrywają, że w więzieniu znajdują się członkowie ETA, których Malamadre używa aby zwrócić na siebie uwagę. Jednemu z policjantów udaje się dostać do więzienia, gdzie wpada w pułapkę. W zemście za to co się stało, policjanci decydują się wyjawić Malamadre prawdę: Juan nie jest żadnym więźniem, tylko jednym z funkcjonariuszy, który przez przypadek został zamknięty wraz z nimi...

Add a comment
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (1 Vote)

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Reżyser: Miguel Courtois

Główni aktorzy: Eduardo Noriega, Mélanie Doutey

Rok: 2004

Akcja rozgrywa się w Hiszpanii w latach 70 XX wieku. Młodemu agentowi hiszpańskich służb specjalnych, José María Loygorri, udaje się przeniknąć do struktur ETA - organizacji terrorystycznej walczącej o niepodległość Kraju Basków. Dzięki jego kilkuletniej działalności stało się możliwe zatrzymanie około 1/4 członków tego ugrupowania. "Operacja Wilk" była jednym z największych sukcesów policji w tej dziedzinie. 
Niestety, wspomniany "el Lobo" nie może cieszyć się swoim sukcesem, ponieważ wraz z zatrzymaniem członków ETA rozpoczynają się jego poważne problemy. 

Add a comment
 
Copyright (c) 2017. mialmaespanola.pl. Projekt i wykonanie: perfekcyjneStrony.pl